אם תדעו

תגובת "אם תרצו" למוסף "הארץ" לגבי מאבקם בויקיפדיה על רקע הגדרתם כתנועה ימנית: "יש להביא תגובה זו במלואה. כל שינוי או השמטה יהווה פגיעה בשמנו הטוב על כל הנגזרות מכך. אנו מחכים ליום שבו ויקיפדיה יגדיר את הקרן החדשה לישראל כ'תנועת שמאל קיצונית החותרת תחת קיום מדינת ישראל כמדינה יהודית, ומעורבת בהעמדת קציני צה"ל לדין בחו"ל כפושעי מלחמה'. אנו בטוחים כי או-אז הקרן תצא נגד הגדרת הערך, אך למגינת לבם לא יהיה להם על מה להסתמך כשירצו לסתור את ההגדרה".

מצע הליכוד אינו מגדיר את הליכוד כתנועה ימנית

מצע האיחוד הלאומי אינו מגדיר את המפלגה כימנית, ואיננו מזכיר את המילה "ימין" על הטיותיה בכלל.

מצע ישראל ביתנו אינו מגדיר את המפלגה כימנית, ואיננו מזכיר את המילה "ימין" על הטיותיה בכלל.

אתר מנהיגות יהודית אינו מגדיר את התנועה כימנית

– מנגד, הקרן החדשה לישראל, כפי ששמה מעיד עליה, איננה תנועה.

מסקנות:

– מי שאחראי לתגובה ב"הארץ" מטעם "אם תרצו" איננו יודע להבחין בין קרן לתנועה, ואולי גם בין סוגים נוספים של ארגונים ומוסדות ציבוריים בישראל.

– גופים לא נוטים להגדיר עצמם כימין או שמאל. יש להם אידיאולוגיה שהם פועלים לאורה, והשיוך המחנאי שלהם במפה הפוליטית הדיכוטומית בישראל הוא מעניינה של התקשורת והציבור. אין סיבה ש"אם תרצו" תהיה שונה מתנועות אחרות לעניין זה.

– בהנחה שבליכוד, באיחוד הלאומי בישראל ביתנו ובתנועות אחרות מקבלים את השיוך שלהם כימין פוליטי, הייתי מציע להם לשקול ברצינות פעולה נגד "אם תרצו" המוציאה שם רע לתנועות הימין, כאילו יש גנאי או דיבה בתיוג הזה המצדיקים תביעה.

סרגל ראשי: אודות | מקרי | משנתי | תגובות | תגיות | תולדות | תפוצה

3 מחשבות על “אם תדעו

  1. א. השאלה הרלוונטית לצורך השוואה היא לא מה רשום באתר של המפלגות, אלא מה רשום עליהן בויקיפדיה
    ב. 'אם תרצו' צריכים במובהק את ההגדרה של מרכז – ובעיקר את הדיון בהגדרה זו, שהופך אותה ללגיטימית-לכאורה – כחלק מהאסטרטגיה הציבורית שלהם, שמטרתה לעשות דה-לגיטימציה לשמאל (שנדחק במפה שלהם להיות רדיקלי ולכן לא-לגיטימי).

  2. א. אבל הרי זה בדיוק העניין. אמור היה להיות רשום בויקיפדיה, ובשל איומים משפטיים של "אם תרצו", הוסר.

    ב. האסטרטגיה שלהם מובנת לי, אבל אני חושב שגם הם צריכים להבין מדוע זה לא הולך. אדם לא יכול להחליט שהוא "מרכז" – הקונצנזוס מחליט שהוא מרכז. ואגב, אני חושב שרוב העמדות של "אם תרצו" הן לא כל-כך רחוקות מהמרכז הישראלי, רק שהעקביות והדבקות שלהם, לצד הלהט וציד המכשפות הממוקד, הוא משהו שממקם אותם קצת יותר ימינה מהמרכז. המרכז הישראלי, עד כמה שאני מבחין, איננו מקום קבוע, זו מטוטלת עם תנודה קלה.

  3. פינגבק: שיר השבוע « חד העין

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s