פרסומת והזמנה: לימוד משותף

אני מגיע לארץ לחודש בקיץ, ואני אשמח לקיים סדרה קצרה של מפגשי לימוד סביב הצומת של לימודי יהדות ומשפטים. הכותרת שבחרתי כנושא היא: "כוונה וזדון במשפט העברי". מעבר לזה, הכל פתוח להצעות, אך כדי שתהיה מסגרת טנטטיבית שאנשים יכולים להחליט אם זה נשמע להם מתאים או לא, הנה מה שאני חשבתי עליו:

מה? לימוד משותף של סוגיות הנוגעות לכוונה וזדון במשפט העברי. אני יכול לבחור את הטקסטים ואת הכותרות של כל הדיונים, ופירוש הדבר שהמקורות הראשוניים יהיו: תנ"ך, מגילות מדבר יהודה, תלמוד. אם מישהו רוצה להציע חומר אחר להביא למפגש, הוא מוזמן ליצור איתי קשר. תוכן המפגשים יהיה מותאם לציבור הרחב. מי שחושש שיהיה לו קשה לעקוב אחר הדיון, מוזמן לקבל טעימה מהכיוון שאני חושב עליו, בפוסט הזה.

מתי? שלושה מפגשים, שבוע אחרי שבוע, כל אחד כבן שעתיים (עם הפסקת קפה והתרעננות באמצע). אני רשמתי לפניי את ימי רביעי (15 ביולי, 22 ביולי, 29 ביולי) בשעה 18:00 (שש בערב). אם מישהו מעוניין, אך לא יכול בגלל היום או השעה, שיכתוב לי.

איפה? סביר להניח שבדירה שלי (בירושלים). אם ההיענות תהיה גדולה משאני צופה, אולי אני אחפש אפשרות לעשות זאת במקום גדול יותר. בינתיים נשמעו גם קולות שעדיף בתל אביב. נראה. בכל מקרה, הפרטים המדוייקים יישלחו באי-מייל לכל המעוניינים כמה ימים לפני כל מפגש.

בעקבות הפניות, ונסיון לתאם בין לו"זים שונים, המפגשים יתקיימו כך: ביום שלישי, 14 ביולי, בירושלים בשעה 19:00. ביום רביעי, 22 ביולי בגבעתיים, בשעה 19:00. את המפגש השלישי נקבע לפי האנשים שיגיעו ולאור ההיענות בשניים הקודמים.

כמה? אין לי תוכניות לגבות על זה כסף. ייתכן שיהיה צורך למגבית קטנה בשביל קנייה מרוכזת של כיבוד: אם שניים-שלושה יביעו עניין, זה יהיה בחינם. אם יהיה מדובר בעשרים-שלושים, אז אני אבקש מכל אדם חמישה או עשרה שקלים עבור כיבוד.

אפשר לבוא רק למפגש אחד מתוך השלושה? כן.

ולשניים? גם.

תרגישו חופשי להעביר את ההזמנה הזו למעוניינים פוטנציאליים. כדי להביע עניין, להשתתף או לשאול שאלות נוספות, נא לשלוח לי אי-מייל (aamihay@princeton.edu).

[לצורך הנוחות שלי ושל אחרים, הפוסט הזה יופיע בראש הבלוג עד קיום המפגשים].

סרגל ראשי: אודות | מקרי | משנתי | תגובות | תגיות | תולדות | תפוצה

7 מחשבות על “פרסומת והזמנה: לימוד משותף

 1. תודה על הרעיון וההזמנה.
  נשמע מעניין מאד.
  האם אתה יכול להסביר יותר לגבי השם של הלימוד – כוונה וזדון ?
  למה כוונתך ב"כוונה" – כוונה לזדון?

 2. תודה, עדה. אני בהתחלה כיניתי את מה שאני מתכוון אליו "כוונה פלילית במשפט העברי", ובלשון המקרא זו אכן ההבחנה בין זדון ושגגה.

  אלא שבשלב הזה לפחות אני רוצה להשאיר את זה פתוח יותר, כיוון שיש גם את הכוונה לעשות טוב, שלפחות במשפט דתי היא חשובה כמו המעשה עצמו (אני לא יכול לחשוב על מקבילה במשפט אזרחי לכוונה שכזו). אבל אני ארצה להתעסק גם בכוונת הזדון, וגם בכוונה להיטיב, כמושגים משפטיים.

  תודה שהצבעת על הקושי בניסוח.

 3. היי
  אני די בענין – קצת קשה להתחייב על תאריכים מכיוון שזוהי תקופת מבחנים.
  מה שבטוח – במפגש הראשון (גם אם הוא יתקיים ביום אחר באותו שבוע) לא אוכל לקחת חלק.
  תמשיך לעדכן, רעיון מעניין ביותר

 4. יופי! אני לא בטוח שאני יודע מי זה ערן, אבל שמח בשניכם. אם גם אתם מהמחנה שמעדיף באיזור תל-אביב, אז תודיעי – יכול להיות שאני כבר במיעוט…

סגור לתגובות.