זה היה ביתי

האוניברסיטה נתנה לנו מגורים בפרוייקט שלה, במחיר מסובסד. קבוצת בקתות בסגנון שמזכיר מחנה קיץ או קיבוץ (תלוי בהקשר התרבותי שבאים ממנו). עם מידת-מה של סלחנות ומנת-יתר של נוסטלגיה שלא במקומה יש גם מי שזה יזכיר לו את צריפין. הקשרים תרבותיים, כאמור. הבית קטן, המחיר אפשרי, ובינתיים – בטיולים בעיירה השקטה של פרינסטון העיניים משתאות אחר הבתים השכנים שלנו. בתים גדולים, אחוזתיים; בתי-עץ של שכונה אמריקאית טיפוסית, בנויים בצפיפות שלא לצורך; בתים נסיוניים.

בית אחד צד את עינינו. העיצוב שלו היה מאוד פשוט, שקט. לא מפואר, לא מוזר. גם המדשאה שבחזית הייתה נעימה לעין. לא מוזנחת כמו בבתים אחרים, לא מושקעת יותר מדי. משהו שאדם יכול לתחזק בעצמו ללא גנן מקצועי. דרך החלון הבחנו שבסלון יש ספריית עץ יפה מאוד. בסיור שבו צילמנו את השלכת המרהיבה של פרינסטון צילמנו גם את הבית שלנו, אבל דווקא התמונה הזו יצאה מטושטשת:

House in Princeton

 

אחרי כמה חודשים, שמנו לב שיש עליו שלט למכירה. מתוך סקרנות גרידא, הלכנו לאתר התיווך, וראינו שם תמונות מבפנים. עם ספריית העץ, עם חדרי שינה יפים, מטבח שימושי ונוח. הכל מעוצב בטוב טעם. המחיר – חצי מיליון דולר. עשר דקות הליכה מהמחלקה שלי, עם מדשאה יפה, בדיוק כמו שהייתי רוצה. בקיצור, המחיר סביר ביותר, אין אפילו צורך במשא ומתן. כמו שהוא, במחיר שמבקשים – אני אקח אותו. אפשר לחתום על חוזה ולסגור עניין עוד השבוע. רק שהסכום הוא לא בהישג יד. מי יודע מתי יהיה, אם יהיה. אז הבית נשאר כבית חלומות, עם ההגדרה הכי מדוייקת והכי מציאותית של חלום שיש. כל פעם שאנחנו עוברים על פניו, אנחנו אומרים לו שלום. צוחקים: "זה הבית שלנו," "כן, בוא ניכנס", "צריך להשקות את הדשא". בינתיים גם הוסר שלט המכירה.

היום, בדרך לקניות, הוא לא היה שם. בור עמוק באדמה הזכיר שאכן כאן הוא היה, לא מזמן, ושירותים כימיים שהוצבו עבור עובד הדחפור שמוטט אותו היו הדבר היחיד שעמד על תילו במדשאה. הרסו לנו את בית החלומות.

הכל זה עניין של תזמון, וצריך לדעת לנצל הזדמנות קנייה טובה כשרואים אותה (אם יהיה לי כח אני אצלם מחר את הבור).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s